Állítsuk meg a csalókat! Ez nem angol lecke, hanem egy általános tájékoztató, bármilyen internetes vásárlás esetén követendő útmutató.

Átverés Megelégeltem, hogy újra és újra belefutok az alábbihoz hasonló nyelvtanulási átverésekbe. Ez káros az Internetet használók világszerte több 100 milliós táborára, és káros a tisztességes vállalkozókra nézve egyaránt, de káros a gazdaságra nézve is, hiszen ezek miatt sokan végleg elpártolnak az Interneten keresztül történő vásárlásoktól.

Honnan tudhatod biztosan, hogy csalókkal állsz szemben?

A vásárlók védelmében és ezeknek a szélhámosságok visszaszorítása érdekében bemutatom 7+1 pontban, hogyan lehet egyszerűen kiszúrni még a vásárlás előtt, hogy át akarnak verni.


1. Hihetetlen ajánlat

Vannak kivételek, de érdemes legalább egy kicsit gyanakodni, ha valami hihetetlen dolgot ajánlanak. Általában azt ígérik, hogy akár egy teljesen kezdő nyelvtudás szintről indulva néhány hét alatt képesek leszünk elsajátítani egy idegen nyelvet.


2. Referenciák

Hozzászólások képe Ha hosszan sorolják a pozitív hozzászólásokat, vevői véleményeket -lásd a képet-, de egyet sem lehet beazonosítani és megtalálni a Facebookon, akkor az több mint gyanús kell legyen.

Ezeknél a hozzászólásoknál például nincs egy teljes név sem, és bár úgy van kialakítva mintha kattinthatóak lennének a becenevek, egy sem működik. Válaszolni és lájkolni sem lehet.


Ha pár perccel később az F5-ös gombbal frissítjük az oldalt, akkor is 13, 25, 46 és 1 órát fogjuk látni a „Tetszik” felirat mellett, hiszen fixen így van programozva az oldal, lopott képekkel és hazug állításokkal.


3. Kapcsolatfelvételi lehetőség, céginfó

Ha van telefonszám, próbáld felhívni őket. Sokszor ugyan kiteszik, hogy bizalmat ébresszenek bennünk, de vagy nem veszik fel, vagy automata beszél. Addig várakoztat, amíg meg nem unjuk. Ez legyen gyanús!

Minden tisztességes weboldalnál kötelező elem:
a cég neve, címe, telefonszáma, e-mail címe, adószáma, általános szerződési feltételek, adatvédelmi nyilatkozat, tárhelyszolgáltató adatai, stb.

A legfontosabb! Ha nem tudod elérni őket telefonon NE VÁSÁROLJ!

Hatásvadász buborék képe







4. Hatásvadász

A másik képen látható hatásvadász szövegbuborékok ugranak fel a weboldalon. Megint csak elgondolkoztató, ha bármikor frissíted az oldalt az F5-ös gombbal, akkor mindig ott van egy ilyen buborék más-más névvel és várossal.

Ha másodpercenként frissíted az oldalukat, akkor azt tapasztalhatod, hogy másodpercenként új vásárlójuk van. Nagyon ügyesek!


5. Ellenőrizd le magad is!

Ha olyan cégtől vásárolsz, amit még nem ismersz, keress rá a cég és a termék nevére a Google-ban.


6. Ingyenes próba

Korrekt online szolgáltatásoknál mindig ki lehet próbálni még mielőtt vásárolnánk.


7. Hamis, valótlan díjak feltüntetése Díjak

Még attól sem riadnak vissza, hogy olyan díjakat soroljanak fel, amiket sosem kaptak meg, vagy nem is létezik olyan szakmai elismerés.

+1 trükk

Végül fontos tudni, hogy vannak korrekt díjbeszedő cégek, amelyeknek a neve ismerős lehet korábbi vásárlásainkból. Sok csaló azzal él vissza, hogy a fizetéskor csak ezt az ismert díjbeszedő céget jeleníti meg, a saját cégének nevét nem.

Ha a fentiek alapján minden gyanús, csak azért ne utalj át pénzt, mert felismered, hogy ennek a cégnek már egyszer fizettél korábban és minden rendben volt. Lehet, hogy csak ugyanazt a díjbeszedő céget bízta meg a szélhámos, amit egy másik tisztességes cég is.

A felsoroltak alapján már könnyű lesz eldönteni, hogy csalással, vagy egy valós, tisztességes céggel állunk-e szemben.

Segíts, hogy ez a kis útmutató minél több emberhez eljusson. Állítsuk meg a csalókat!

Ez egy új videóm erről a témáról. Érdemes megnézni. Nem fogod megbánni.

Írd meg véleményedet, oszd meg a Facebokon!